Wybory samorządowe na osiedlu

Wybory samorządowe w naszej gminie już za kilka dni. Oto garść ważnych informacji:

W całej gminie o 15 mandatów radnego konkurować będzie łącznie 53 kandydatów. W poszczególnych jednomandatowych okręgach liczba ta jest różna od 2 do aż 6 – ciu. Na stanowisko Wójta kandydują 3 osoby.
W okresie wyborczym nasza świetlica stanie się lokalem wyborczym i będzie niedostępna jedynie w piątki i poniedziałki przed i po obu turach wyborczych czyli od 5 do 8 kwietnia i od 19 do 22 kwietnia włącznie .
 
Na osiedlowej stronie prezentujemy na bieżąco grafik zajęć (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/swietlica-osiedlowa…/). Sama kampania do wyborów samorządowych rozogniła dysputę publiczną o wielu kwestiach zarówno bieżących jak i długofalowych. Z punktu widzenia spraw osiedla, cieszyć może, że wszyscy kandydaci na radnych wszystkich szczebli w różnych odcieniach powtarzają wątek potrzeby budowy ulicy Nowoobornickiej czyli obwodnicy Suchego Lasu i Złotnik, która miała by wyprowadzić co raz większy ruch tranzytowy z naszych lokalnych uliczek.
 
Osiedle Grzybowe w całości w tych wyborach stanowi okręg wyborczy nr 13 a Jelonek i Złotniki Wieś połączono w jeden okręg nr 12.
Na radnego gminnego kandyduje w okręgu nr 13 z naszego osiedla dwóch naszych mieszkańców
– p. Adam Dobrowolski – Wawrzyniak (KWW Tworzymy Perspektywy) oraz
– p. Jarosław Dudkiewicz (KWW Gmina Obywatelska Suchy Las Joanny Pągowskiej).
W nowo utworzonym okręgu nr 12 kandyduje także dwóch mieszkańców Jelonka –
– p. Andrzej Bartkowiak (KWW Tworzymy Perspektywy) oraz
– p. Lidia Kaczmarek ( KWW GO SL Joanny Pągowskiej ).
W wyborach na Wójta gminy głosować będziemy na trzech kandydatów:
– p. Zbigniew Lech Hendrys (KWW Prawica i Samorządowcy),
– p. Joanna Pągowska (KWW Gmina Obywatelska Suchy Las) i
– p. Grzegorz Wojtera (KWW Tworzymy Perspektywy).
 
Do Rady Powiatu wyborcy będą wybierać kandydatów na radnych z 4 komitetów, w których zarejestrowano 5 kandydatów – mieszkańców naszej gminy. W tych wyborach mamy także możliwość wytypowania naszych kandydatów do sejmiku wojewódzkiego.
 

Mieszkańcy naszego osiedla, a także Jelonka i Złotnik Wieś, w niedzielę w dniu 7 kwietnia (ewent. II tura w dniu 21 kwietnia) głosować będą w obwodzie do głosowania nr 6 umiejscowionym w naszej osiedlowej świetlicy przy Placu Grzybowym nr 16 w godzinach od 7.00 do 21.00.

zarząd osiedla