Zajęcia sprawnościowe w świetlicy – podsumowanie kadencji

Kolejne z podsumowań mijającej kadencji naszego samorządu to zajęcia fitnesowe, które mają chyba najdłuższy staż. Zajęcia te pod okiem Marysia Bura (członek zarządu), Agaty Piękna i Marta Dorna zaczęły się już w poprzedniej kadencji.

Regularne spotkania dorosłych odbywały się w naszej świetlicy we wtorkowe i czwartkowe wieczory w godzinach między 19.30 a 21.00. Grupa cały czas ewoluuje i wciąż pojawiają się nowe osoby chętne z pasją do poprawienia swojej sprawności i samopoczucia z pasją wykonując ćwiczenia.
Ten stały rytm zajęć będzie trwał tylko do 30 kwietnia. Zajęć nie będzie jedynie w Wielki Czwartek (28.03) oraz w poświąteczny wtorek (2.04).

Jest nam bardzo przykro, ale prawdopodobnie zajęcia te zostaną przesunięte w inną lokalizacje z dniem 1 maja ze względu na zaproponowane przez Wójta skrócenie aktywności naszej świetlicy w dni powszechne jedynie do godz. 20.00.
Na wniosek wójta taką uchwałę podjęła Rada Gminy.
Padły jakieś deklaracje „przeniesienia” tych zajęć do innej świetlicy poza osiedle, ale na dziś brak szczegółów tego pomysłu.

Wygląda na to, że nie będzie już możliwości funkcjonowania świetlicy wieczorami po 20.00. Zarząd osiedla prowadzi rozmowy z animatorami poszczególnych grup by dokonać ewentualnie korekt w grafiku tak by wykorzystać te dni kiedy niektóre zajęcia zostaną przeniesione poza osiedle. Być może uda się tak wygospodarować nowe godziny tych zajęć fittnesowych w naszej świetlicy. Nowy plan funkcjonowania naszego lokalu podamy pod koniec kwietnia.

zarząd osiedla