Dzień Flagi a koniec kadencji samorządu

Zwyczajowo koniec kadencji osiedlowego samorządu nastraja do podsumowań i refleksji. Zarząd osiedla kadencji 2019-2024 zgodnie z dotychczasowym obyczajem w kilkunastu postach na naszych portalach, przedstawił i podsumował dotychczasowe działania i dokonania tego okresu. Kompleksowe sprawozdanie z działalności zarządu zostanie zaprezentowane także na Zebraniu Wyborczym nowego zarządu osiedla w dniu 13.05 br. (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2024/04/zarzad-osiedla-zebranie-wyborcze-mieszkancow-13-maja-br/).

W dniu 2 maja – Dniu Flagi – wspominamy ten dzień z przed 3 lat. Tego dnia 2 maja 2021 r. miała miejsce przemiła uroczystość na naszym Placu Grzybowym, która podkreślała naszą „grzybową” tożsamość – oficjalne wciągnięcie flag na naszych nowych masztach wraz z zasadzeniem Dębu 25 lecia – podkreślając symbolicznie w ten szczególny sposób jubileusz ćwierćwiecza istnienia naszego osiedla (jako niezależna jednostka samorządowa istniejemy od 2002 roku). https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2021/05/dzien-flagi/

W ocenie niżej podpisanego, Wydarzenie to – obok wręczenia społecznikom symbolicznych Grzybów 25 lecia w czasie Wielkiego festynu WŚRÓD PRZYJACIÓŁ 11 czerwca 2022 (https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2022/06/festyn-wsrod-przyjaciol-za-nami/) – możemy potraktować jako Symbol tej mijającej kadencji naszego lokalnego samorządu.

Od początku tej kadencji starania naszego zarządu o specjalne uhonorowanie tego szczególnego jubileuszu osiedla sprowadzały się do szukania symbolicznego elementu podkreślającego działania integracyjne i pozwalające na większe poczucie tożsamości naszych mieszkańców z osiedlem i nasza gminą. Wszystkim którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tego pomysłu stworzenia miejsca Symbolu Dębu 25 LECIA w otoczeniu masztów flagowych na Placu Grzybowym, w tym Wójtowi Grzegorzowi Wojterze; radnej Iwonie Koźlickiej oraz członkom zarządu osiedla zarówno z lat 2019-2020 jak i  składowi z lat 2020-2024, bardzo dziękuję. Chciałbym także podziękować moim poprzednikom na stanowisku Przewodniczącego osiedlowego zarządu: p. Stanisławowi Wróblowi, p. Krzysztofowi Gorczyńskiemu i p. Małgorzacie Salwa – Haibach, którzy to – każdy na swoim etapie – wnieśli cenny wkład w aktywizacje i integracje naszej grzybowej społeczności.

Jarosław Dudkiewicz, przewodniczący

zarząd osiedla kadencji lat 2019-2024