GRZYBONALIA – jakie jeszcze atrakcje na festynie ? (cz.II)

Kontynujemy prezentacje planowanych atrakcji na naszym festynie GRZYBONALIA ( https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2024/05/atrakcje-na-grzybonalia-cz-i/ ) z okazji Dnia Dziecka w sobotę 1 czerwca.

Dzieci będą mogły ponownie spotkać się z TEDDY EDDIE i przedstawieniem teatralnym szkoły Blue Bee Szkoła Języków Obcych

Blue Bee Szkoła Języków Obcych zaprasza dzieci na ⛱przedwakacyjne ⛱ spotkanie z misiem Eddiem 🧸 W programie Grzybonaliów znajdzie się przedstawienie, które na pewno przypadnie do gustu wszystkim młodym uczestnikom 🥳

Na naszym festynie nie może zabraknąć także przyjaciół z Podolan, którzy zawsze maja ciekawą ofertę ANIMACJE DLA DZIECI Z PODOLAN.

KOLOROWE LABORATORIUM – to kolejna atrakcja, która wpisała się już w pejzaż imprez integracyjnych dla dzieci na naszym osiedlu. Animator tych zajęć Tomek Siemiński ponownie przygotował ciekawy program-  moc atrakcji dla dzieci – w tym także @KOLOROWE LABORATORIUM – będzie się działo !!!

Stowarzyszenie RYSY i „CISNE KLATE” zaprezentują ponownie techniki udzielania pierwszej pomocy – specjalnie dla dzieci będziemy mieli pokazy ratowania także naszych czworonogów.

W trakcie festynu będziemy się bawić, ale i pomyślmy o potrzebujących – tym razem chcemy dopomóc Jarkowi Stachowiakowi – naszemu sucholeskiemu mieszkańcowi – oto JEGO historia

GRZYBONALIA – grzybowo-jelonkowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka ….będziemy się bawić i cieszyć atrakcjami tego dnia ale nie zapominamy także o potrzebujących. Na plakacie znajdziecie kod QR ….to możliwa pomoc dla Jarka, który nam się przypomina paroma słowami….
Nazywam się Jarek Stachowiak (47 lat) i od ponad 3 lat walczę o sprawność, o własny oddech. Zachorowałem podczas pandemii i nie zostałem odpowiednio szybko zdiagnozowany. Samoistny krwiak kanału szyjnego zdążył uszkodzić mój rdzeń kręgowy i spowodował czterokończynowy paraliż i brak możliwości samodzielnego oddychania. Po operacji odbarczającej rdzeń, podczas hospitalizacji przeszedłem również bardzo poważnie Covid. Wygrałem te dwie walki i teraz toczę kolejną. Na początku mój stan był bardzo poważny – nie mogłem jeść, mówić, nie miałem żadnego czucia, moje ciało było całkowicie wiotkie, nie miałem nad nim żadnej kontroli. Dziś mogę powiedzieć, że rehabilitacja jest dla mnie lekiem, dzięki któremu mogę żyć i mam szansę na sprawność. To bardzo długi, wymagający proces, który co prawda bardzo powoli, ale przynosi zamierzone efekty. To stopniowe przywracanie sprawności, ćwiczenia ruchowe, praca nad mięśniami, stabilizacją ciała, ćwiczenia oddechowe, czuciowe i wiele innych.
Czuję i widzę znaczną poprawę – zostały odbudowane mięśnie, ruszam głową, dzięki usztywnieniu mięśni tułowia i barków, jestem w stanie utrzymać jakiś czas pozycję, przyzwyczajam organizm do oddychania bez respiratora, ponieważ została uruchomiona przepona, odzyskuję czucie głębokie, pojawił się odruch kolanowy, podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych moje ciało reaguje na zadawane mi polecenia ruchowe. Poza tym brak specjalistycznej rehabilitacji u takiej osoby jak ja spowodowałby zanik mięśni, przykurcze dłoni, spastykę mięśni, czyli rzucanie ciałem, powolny zanik funkcjonowania organizmu… Dlatego rehabilitacja jest dla mnie taka ważna.
Dziękuję Zarządowi Osiedla Grzybowego z jego Przewodniczącym Jarosławem Dudkiewiczem i Radzie Sołeckiej Jelonka z Sołtysem Andrzejem Bartkowiakiem za podjęcie inicjatywy w ramach czerwcowego festynu – Grzybonalia i organizacji zbiórki na moją rehabilitację. Jestem ogromnie wdzięczny.
Moją pasją od najmłodszych lat była motoryzacja, czym zajmowałem się także zawodowo. Zawsze lubiłem spacery po lesie i zbieranie grzybów. Wierzę, że dzięki rehabilitacji będę jeszcze mógł biegać po lesie jak jelonek. Moje motto to: Nigdy nie należy się poddawać! Trzeba walczyć.
 
 

Z akcją tą związana jest inicjatywa sołectwa Jelonek, które jest wspierającym współorganizatorem festynu

🍋🌼 Marzysz o orzeźwiającym napoju na nadchodzącym festynie z okazji dnia dziecka? Mamy dla Ciebie coś specjalnego! 🌞
Jako współorganizatorzy festynu wraz z osiedlem grzybowym, chcemy zaprosić Cię do skosztowania naszej autorskiej lemoniady z HYĆKI! 🍹 Oprócz licznych właściwości prozdrowotnych, nasza lemoniada jest po prostu pyszna! 😋
Jeśli spodoba Ci się ten wyjątkowy smak, będziesz mógł zabrać ze sobą pięknie ozdobiony słoiczek, wymieniając go na cegiełkę na rehabilitację Jarka Stachowiaka. 🌺 Nasze lemoniady są wyjątkowe, bo wykonane z miłością przez członków rady sołeckiej, z własnoręcznie pozyskanych kwiatów, według tajnej receptury! 🌿
Zapomnij o przesłodzonych syropach z internetu – nasze lemoniady to prawdziwa kwintesencja smaku. Na zdjęciach możesz zobaczyć fragment procesu produkcji! 📸
Serdecznie zapraszamy Cię w najbliższą sobotę na boisko ORLIK przy ulicy sosnowej 20- tam będziemy czekać z odrobiną radości w postaci naszych lemoniad! 🎉 Nie możesz tego przegapić! 👀
Sołtys
Andrzej Bartkowiak
Wraz z radą sołecką.

Wraz z nami na tego typu imprezach są obecni nasi przyjaciele z sąsiedztwa Stadnina FIORD, z którą jak zwykle stworzymy miniparkur, na którym dzieci będą mogły bezpośrednio obcować z konikami. Przy okazji zachęcamy do wsparcia akcji pomocy zwierzętom, której jednym z animatorów jest p. Marta ze stadniny

https://www.facebook.com/reel/8051536014866051

 

 GRZYBONALIA – grzybowo-jelonkowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Ponownie będzie gościć na grzybowym Zespół Pieśni i Tańca Chludowianie. W dniu 1.06.2024 na Grzybonaliach (boisko przy ul. Sosnowej) wystąpi z następującym programem taneczno-edukacyjnym:

Przedstawimy obraz historyczny z polonezem i mazurem, wytłumaczymy co to kurdesz i opowiemy o mazurze i kontuszu, a potem zaprosimy widzów do wspólnego poloneza.

Szybko przeniesiemy się na Górny Śląsk – przedstawimy tańce i przyśpiewki z tego regionu i objaśnimy tradycje oraz stroje. Widzów zaprosimy do wspólnego odtańczenia najsłynniejszego tańca Górnego Śląska czyli Trojaka.

A na sam koniec wrócimy do Wielkopolski – zaprosimy wszystkich do integratki – czyli Wisieloka.

Zapraszamy 🙂

                                           

Jak zawsze są z nami współtworzący klimat ekologii organizatorzy zielonego stoiska z sąsiedzkiego LEROY MERLIN.

GRZYBONALIA – grzybowo-jelonkowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka GRZYBONALIA w sobotę 1 czerwca – nie mogą się odbyć bez przyjaciół z Leroy Merlin.

Na festynie na osiedlu Grzybowym będziemy robić „Dzieciaki Sadzeniaki”…. będziemy pokazywać jak prawidłowo posadzić roślinki. Zapraszamy małych i dużych. Będą też niespodzianki…dla chętnych.

Parę migawek z zeszłego roku….

Będą z nami także tradycyjnie strażacy z OSP Zielątkowo, funkcjonariusze Straży Gminnej i sucholeskiej Komendy Policji, którzy stworzą stoisko znakowania rowerów.

 

Swoje stoisko i ciekawe propozycje przedstawi także Żłobek i przedszkole kompetencyjne UL, które mieści się po sąsiedzku i w którym wielu małych mieszkańców osiedla spędza całe dnie.

Zapraszamy serdecznie dzieci i dorosłych – nie patrzymy na pogodę – nawet jak trochę pokropi, będziemy dla Was – nie wszyscy bowiem mogli sobie pozwolić na weekendowy wyjazd. Zapraszamy na grzybowo-jelonkowy festyn na boisku przy Sosnowej.

zarząd Osiedla Grzybowego i Sołectwo Jelonek