Po kolejnej ulewie na osiedlu

W nawiązaniu do komunikatu zarządu o stratach po ostatniej ulewie na osiedlu (https://www.facebook.com/share/p/Jxmeugk9U6rEzhSv/) załączamy  dokumentacje fotograficzną kolejnego, czwartego już w ciągu ostatnich lat, zalania posesji na ulicy Sosnowej w minionym tygodniu.

Działania udrażniające główny kolektor w ubiegłym roku w ulicy Sosnowej pomogły jedynie doraźnie. Temat jest wciąż otwarty.

Studzienka przy skrzyżowaniu Opieńkowa / Koźlarzowa oraz zapadlisko przy skrzyżowaniu Muchomorowa/ Ptasi Zaułek a także wypłukanie podłoża na ul. Kurkowej to najbardziej widoczne straty zewnętrzne, nie licząc ponownie zalanych prywatnych rzeczy w posesjach na ul.  Sosnowej….Interweniowaliśmy w Zakładzie Gosp. Komun. SL i UG po licznych sygnałach mieszkańców – po ostatnich ulewach miejsca to zagrażają bezpieczeństwu przejeżdżających i pieszych. Zadeklarowano szybką reakcje służb.

Jednocześnie powróciliśmy do dyskusji o załatwieniu problemu zalewania posesji na ul. Sosnowej i Muchomorowej. W tym drugim przypadku wydaje się, że możliwe jest szybkie niskonakładowe rozwiązanie, które zostało już ustalone z UG prawie 2 lata temu.

Sprawa ulicy Sosnowej wymaga poważniejszych działań urzędu.

ul. Sosnowa, ul. Muchomorowa / Ptasi Zaułek, ul. Opieńkowa / Koźlarzowa, ul. Kurkowa