Koncert z okazji Święta Niepodległości

11 listopada, w Sali Widowiskowo Sportowej w Suchym Lesie odbędzie się niezwykły koncert z okazji Święta Niepodległości!  

Zespół PLATEAU zagra materiał ze swojej czwartej płyty „Projekt Grechuta”, a towarzyszyć im będą zaproszeni przez nich goście: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Marek Jackowski (ex. Maanam i Anawa) i Krzysztof Kiljański. Widzowie będa mieli okazję uczestniczyć w koncercie, który obejrzeli już widzowie 80 miast- w Polsce, USA i Kanadzie- przy niezmiennie pełnych salach…

Koncert „Projekt Grechuta” to trwająca półtorej godziny magiczna podróż w świat poezji i muzyki Marka Grechuty. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów tego artysty („Dni, których nie znamy”, „Niepewność”, „Będziesz moją Panią”), jak i utworów równie pięknych choć mniej znanych. Piosenki zostaną zagranie w nowych, często zaskakujących aranżacjach, znanych z czwartego albumu wołomińskiej formacji PLATEAU. Płyta ukazała się marcu ub.r. zbierając fantastyczne recenzje dziennikarzy (m.in. w „Newsweeku”, „Gazecie Wyborczej”) i uznanie publiczności, spędzając kilka tygodni na liście najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Producentem albumu był Wojciech Waglewski, a patronat honorowy nad „Projektem Grechuta” objęła wdowa po Artyście- pani Danuta Grechuta.

Tuż po wydaniu płyty zespół ruszył w spektakularną tras koncertową, grając w tak prestiżowych miejscach jak warszawska Sala Kongresowa, Filharmonia Krakowska, Filharmonia Bałtycka czy Teatr Roma. W sierpniu 2011 na zaproszenie Jurka Owsiaka swoim występem otworzyli XVII Przystanek Woodstock, grając dla…półmilionowej publiczności! Miesiąc później, ich koncert w warszawskiej Fabryce Trzciny był transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę” uroczyście inaugurując jesienną ramówkę tej stacji. W październku 2011 roku telewizja wyemitowała program „Szansa na sukces”, w którym zdolni amatorzy wykonywali piosenki z płyty wołomińskiego zespołu. Natomiast w grudniu PLATEAU wraz z gośćmi odbyli dwutygodniową trasę koncertową po USA i Kanadzie…Do tej pory koncert „Projekt Grechuta” gościł w 80 miastach przy pełnych salach, często kończąc się owacją na stojąco.

Gośćmi zespołu na koncercie będą:
– Martyna Jakubowicz- jedna z najlepszych polskich wokalistek, obecna na scenie od 30 lat. Jej utwór „W domach z betonu” na stałe wszedł do kanonu polskiej muzyki rockowej.
– Renata Przemyk- charyzmatyczna artystka obdarzona jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce.
– Marek Jackowski- założyciel legendarnego zespołu Maanam, który wylansował kilkadziesiąt przebojów. Przyjaciel Marka Grechuty, a w latach 70- tych członek formacji Anawa, z którą nagrał płytę „Korowód”.
– Krzysztof Kiljański- jeden z najbardziej cenionych polskich wokalistów, znany m.in. z przeboju „Prócz Ciebie nic”.

Koncert odbędzie się 11 listopada (w niedzielę) o godz. 18:00 w Suchym Lesie, w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Szkolnej 2.

ORGANIZATOR: Ośrodek Kultury Gminy Suchy Las
WSPÓŁORGANIZATOR: Gminny Ośrodek Sportu

Bilety do nabycia w Ośrodku Kultury w Suchym Lesie przy ul. Bogusławskiego 17 oraz w filiach w Złotnikach, ul. Żukowa 14 i Chludowie, ul. Szkolna 2. Nie przyjmujemy rezerwacji! Prosimy o nieprzychodzenie na koncert z małymi dziećmi.  

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!