Wigilia na Grzybowym

W sobotę 21 grudnia 2013 roku „ tuż przed Świętami” Zarząd Osiedla zaprosił Mieszkańców i gości na doroczną osiedlową Wigilię. Tym razem pogoda dopisała wspaniale!  Fakt ten ma niebagatelny wpływ na jakość imprezy, ponieważ nasza osiedlowa Wigilia od zawsze odbywa się na wolnym powietrzu „ pod chmurką” a po raz trzeci na Placu Grzybowym. Kultywujemy tradycję „ najstarszych stażem mieszkalnym” Mieszkańców naszego osiedla, którzy zapoczątkowali tradycję spotkań wigilijnych, które wcześniej odbywały się na ul. Koźlarzowej. Co roku zastanawiamy się i obawiamy, jaka też będzie pogoda, czy dopisze, czy nie będzie padać ( deszcz lub śnieg), czy nie będzie zbyt zimno, czy nie będzie zbyt wietrznie, czy przyjdą mieszkańcy itd.. W tym roku było optymalnie a frekwencja dopisała znakomicie! Mieszkańcy przybywali licznie, całymi rodzinami, z dziećmi i wnukami.  Już przed południem rozpoczęliśmy przygotowania, rozstawiliśmy namiot pod wigilijny bufet, ławy i stoły, lampki,  jeden z mieszkańców Placu Grzybowego zorganizował sprzęt grający, który po południu wystawił w oknie swojego mieszkania, abyśmy mogli  „biesiadować” przy dźwięku kolęd.

Swoją obecnością zaszczycił nas proboszcz naszej złotnickiej parafii ks. Jakub Knychała, który wygłosił do zebranych krzepiące słowa i udzielił błogosławieństwa, gościliśmy również Komendanta Posterunku Policji w Suchym Lesie p. Andrzeja Pabijana, Przewodniczącego Zarządu Osiedla Złotniki- Osiedle p. Michała Przybylskiego, radną powiatową p. Grażynę Głowacką z mężem. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, rozmawialiśmy, śpiewaliśmy kolędy i cieszyliśmy się wspólnym spotkaniem w miłej przedświątecznej atmosferze.

Naszej Wigilii osiedlowej zawsze towarzyszy akcja charytatywna- zbiórka artykułów spożywczych dla potrzebujących, od trzech lat dla naszej parafialnej Caritas.W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za liczne przybycie i hojne dary! Dziękujemy również p. Danucie i Markowi Pawluk za użyczenie sprzętu: namiotu, stołów i ław,  firmie „ Bartex” za grzańca, firmie ABC oraz „ Pierogarni” za super ceny i smaczne potrawy!  Do zobaczenia za rok!