Po ” sprzątaniu” na Grzybowym!

W sobotę 9 kwietnia odbyła się doroczna akcja „ Sprzątanie osiedla”. W tym roku sprzątaliśmy całe osiedle i przyległy lasek, planowo wg wyznaczonych „ po inżyniersku” przez Jarka Dudkiewicza do posprzątania kwartałów. Po sprzątaniu było ognisko, co zawsze jest wielką atrakcję nie tylko dla dzieciaków ale i dorosłych oraz grillowanie. „ Szefem” tegorocznej akcji był członek zarządu osiedla- Jarosław Dudkiewicz a jego żona Lucynka, która dzielnie przygotowała z sąsiadkami wspaniałą kaszaneczkę z jabłuszkiem, zapiekaną w folii- pychota- 200 szt. a do tego kiełbaska śląska 180 szt.! Darek Szalaty zapewnił napoje, Werner Haibach sprawnie obsługiwał grill-a, Darek Rybka z Jarkiem Dudkiewiczem rozdawali worki i rękawice a na stanowisku „ północnym” przy Placu Sokoła z workami i rekawicami pełnił dyżur Rafał Przybył. Grzeg0rz Niewiadomski przywiózł, korzystając z uprzejmości Danuty i Marka Pawluk, namiot, ławki i stoły biesiadne. Wspaniale dopisała pogoda i uczestnicy! Szacujemy, że przewinęło się z pewnością ok. 200 osób, w tym bardzo liczna rzesza dzieci, dla których mieliśmy dzięki uprzejmości Kierownika Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Wiesława Orczewskiego, trochę atrakcji: mapy naszej gminy, kredki i długopisy a dla dorosłych worki i rękawice do pracy. Zarząd zapewnił dzieciom napoje i słodycze. Zebraliśmy mnóstwo śmieci. Niedzielny spacer przez lasek w stronę Strzeszynka to była prawdziwa przyjemność. Fajnie by było, aby dbałość o czystość i porządek towarzyszyło nam każdego dnia!

Dziękuję członkom zarządu i komisji komunalnej za pomoc w zorganizowaniu akcji a wszystkim sąsiadom, uczestnikom akcji za ich trud, poświęcenie i ciężką pracę, dla naszego wspólnego dobra, której owoce to pełen ogromny kontener podstawiony przez ZGK.

Tutaj szczególne podziękowania od nas dla prezesa ZGK Jerzego Świerkowskiego, na którego zawsze można liczyć, za wyrównanie łąki pod lasem , podstawienie kontenera i odbiór zebranych worków ze śmieciami.

Przy okazji „sprzątania” sąsiedzi mieli okazje rozmawiać o swoich problemach i wymienić poglądy na nurtujące ich sprawy. Dominującym tematem był odbór tzw. zilonych. Niestety, propozycja mniejszych 120 l pojemników na zielone, nie spotkała się z akceptacją mieszkańców domów szeregowych, którzy mozolnie tłumaczyli, że nie mają miejsca na dodatkowy pojemnik, niezależnie od jego wielkości i chcieliby, aby na odpady zielone podstawiany był kontener w wyznaczonym miejscu i czasie.

Liczymy bardzo na to, że p. Jerzy Świerkowski w swojej kreatywności, znajdzie jednak takie rozwiązanie, które mieszkańcy zaakceptują!

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję i zapraszam na następną akcję sprzątania. Były głosy, że warto zorganizować akcję sprzątania jeszcze raz w tym roku, jesienią- więc pomyślimy!

Małgorzata Salwa-Haibach

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Grzybowego

Przewodnicząca Rady Gminy Suchy Las