Wigilia na grzybowym 10 grudnia 2022

Zbliżają się dużymi krokami ŚWIĘTA. Jak co roku tradycyjnie zapraszamy zarówno naszych najmłodszych jak i starszych mieszkańców do wspólnego wigilijnego spotkania na placu grzybowym w sobotę 10 grudnia. Zaczniemy od najmłodszych:

Drodzy rodzice….pozostał już tylko tydzień do przekazania informacji o chęci uczestnictwa dziecka w wigilijnym spotkaniu teatralnym oraz z gwiazdorem.

Przypominamy, że  chcemy trochę dopomóc gwiazdorowi i dlatego prosimy jak co roku , rodziców o dosłanie na ręce przewodniczącego zarządu krótkiej informacji zgłoszeniowej dziecka do 12 roku życia – imię i rok urodzenia (np. Ania 2012), które weźmie udział w spektaklu i spotkaniu z Gwiazdorem, koniecznie do dnia 30 listopada br. (jaroslaw.dudkiewicz@onet.eu).
Przed naszą tradycyjną osiedlową wigilią dla dorosłych o 16.00 i w tym roku do naszych milusińskich zawita także św. Mikołaj lub – jak kto woli – Gwiazdor z podarkami. Serdecznie zaprosimy naszych najmłodszych mieszkańców na spotkanie wigilijne przed naszą świetlicą w sobotę 10 grudnia na godz. 12.00. Dla dzieci przygotowaliśmy teatrzyk o Smoku Wawelskim, królu Kraku i ciekawych historiach aktorów teatru WIERZBAK PLUS.
Zapraszamy naszych najmłodszych widzów w wieku do 12 l. na spektakl p.t. SMOK WAWELSKI
Legenda o Królu Kraku, księżniczce grającej w szachy, Smoku Żarłoku i bystrym chłopaku.
Inscenizacja Artur Szych. Występują Aleksandra Grabowska – Szych i Artur Szych.
Tekst – Artur Szych i Dorota Sobaszkiewicz.
Scenografia, lalki, opracowanie muzyczne – Artur Szych
Kostium smoka – pracownia artystyczna Agnieszki Gierach
Przedstawienie w swym charakterze nawiązuje do dawnego wędrownego teatru trubadurów, minstreli i rybałtów. Często opiewali oni ważne wydarzenia dla nie tylko lokalnych społeczności, stawali się ważnym ogniwem kultywującym pamięć o historii rodów i narodów.
Historia o Królu Kraku i Smoku Wawelskim – jest jedną z najstarszych polskich legend.
Jej pierwszy zapis pochodzi z „Kroniki Polskiej” krakowskiego biskupa Wincentego Kadłubka pisanej w latach 1195 – 1205. Od roku 1597 w legendzie pojawia się wprowadzona przez wydawcę „Kroniki Świata Marcina Bielskiego” – Joachima Bielskiego postać Szewca Skuby, który swoim sprytem pokonał Smoka.
Legenda o Smoku Wawelskim wpisała się w nurt popularnych europejskich średniowiecznych historii o królach, królewnach, odważnych rycerzach, groźnych smokach i sprytnych młodzieńcach chętnie wykorzystywanych przez wędrownych trubadurów, a dalej przez twórców teatralnych.
W teatrze Wierzbak Plus – Artur Szych, sięgnęliśmy do tej tradycji.
Po spektaklu do dzieci przyfrunie z pomocą reniferów (sic?) Gwiazdor z podarkami.
adres: jaroslaw.dudkiewicz@onet.eu lub w komentarzu pod postem na fb.

W drugiej części o godz. 16.00 zapraszamy plenerowo przed świetlicą dorosłych mieszkańców na minikoncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu CHLUDOWIANIE. Swoją obecność potwierdzili także ks. proboszcz i Wójt Gminy. Po występie na zaimprowizowanej scenie na placu grzybowym zaprosimy do poczęstunku tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Zapraszamy również naszych mieszkańców do przyniesienia swoich wypieków.  W tym dniu chcemy także wesprzeć najbardziej potrzebujących w naszej gminie i dlatego apelujemy o przyniesienie produktów z długotrwałą ważnością do spożycia, środków chemicznych i drogeryjnych, coś słodkiego zapakowanego. Chcemy w ten sposób w porozumieniu z OPS, stworzyć paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących.

zarząd osiedla grzybowego