Wigilia osiedlowa na grzybowym – sobota 10 grudnia 2022

Drodzy mieszkańcy i sympatycy Osiedla;

Tradycyjnie już spotykamy się przed świętami Bożego Narodzenia na naszej osiedlowej wigilii na grzybowym. Tę miłą naszą lokalną tradycję kultywujemy od wielu już lat i nie inaczej będzie w tym roku na placu grzybowym w sobotę 10 grudnia.

Pierw naszych najmłodszych, których zgłoszono Gwiazdorowi ponad setkę dzieci, zapraszamy w samo południe na niesamowity spektakl teatrzyku o smoku wawelskim. Teatrzyk  zespołu „Wierzbak Plus” będzie miał miejsce plenerowo na placu przed świetlicą. Po spektaklu wśród naszych milusińskich pojawi się Gwiazdor z podarkami; docierają do nas wieści, że niewykluczone, że dzieci będą Go mogły zobaczyć jak przylatuje na swoim reniferze.

Po części wigilijnej dla najmłodszych o godz. 16.00 rozpoczniemy także plenerowo na placu przed świetlicą, wigilie dla dorosłych, zaczniemy życzeniami świątecznymi. Naszą uroczystość zaszczycą swoją obecnością ks. proboszcz Jakub Knychała i wójt Grzegorz Wojtera. Po części oficjalnej planujemy występ zespołu Pieśni i Tańca CHLUDOWIANIE z koncertem pastorałek i kolęd, po którym poczęstujemy wszystkich tradycyjnymi potrawami – będzie barszcz, pierogi, ryba, grzaniec. Zapewniamy zaimprowizowana scenę i widownię oraz małe ognisko. Zachęcamy także naszych mieszkańców i sympatyków do przyniesienia swoich własnych wypieków. Stanowiska biesiadne przewidujemy plenerowo na placu przed świetlicą.

Pamiętamy też o potrzebujących: to także nasza tradycyjna, że dzielimy się dobrami doczesnymi z tymi którzy mają gorzej. Wiele takich akcji pokazało dobre serca naszych mieszkańców. Zachęcamy do przyniesienia długotrwałej żywności, środków kosmetycznych i chemii drogeryjnej, słodyczy itp. Ze zgromadzonych darów stworzymy paczki, które trafią do osób potrzebujących w naszym osiedlu i gminie w porozumieniu z ks. proboszczem i OPS Suchy Las.

Zapraszamy . Zarząd Osiedla.

Afisz 2 smok Osiedle Grzybowe grudzień 20222