DZIEŃ ZIEMI – lokalne sprzątanie świata

DZIEŃ ZIEMI czyli już bez mała dwudziesta impreza integracyjna lokalnego sprzątania świata. Pomimo obaw o pogodę udało się wszystko.

To wspólna od kilku lat impreza sołectwa Jelonek i naszego zarządu.
Wysprzątaliśmy rejony gdzie wciąż pojawiają się śmieci: kilka punktów w naszym lasku, zarośla wzdłóż ulic Złotnickiej (szczególnie przy kościele), ul. Sosnowej i Nektarowej; rejony zbiorników retencyjnych i doĵście do przystanku PKM-ki, rondo od ul. Krótka i Topolowa w Jelonku a nawet piesze dróżki ul. Wałeckiej.
Trzeba optymistycznie przyznać, że co roku znajdujemy mniej śmieci co cieszy prawie 100 ochotników, którzy rodzinami z najmniejszymi mieszkańcami przyszli nie tylko na sprzątanie ale i późniejszą integracyjną biesiade.
Dzięki naszym sponsorom, którzy ofiarowali w nagrodę dzieciom po 30 minipizz ( Włoszczyzna 2.0) i lodów (sklep Naturalne) z Placu Grzybowego a także niezawodnemu ZGK i ref. promocji UG.
Wielkie podziękowania za część biesiadną naszym społecznikom: Beacie, Justynie i Lucy (za tradycyjną pyszną kaszankę), Andrzejowi, p. Bronkowi (strażnikowi ogniska), Patrycji i Alan Tasarz (za minipokazy pierwszej pomocy), naszym harcerzom ze szczepu Nomada ( za gitarę i pomoc), za organizację Bożence, Paulinie, Anicie, Marysi oraz Tomkowi i Maciejowi oraz wszystkim którzy mimo nieciekawej pogody przyszli posprzątać i spotkać się na naszej polanie pod lasem.

Do zobaczenia za rok na kolejnym osiedlowym Dniu Ziemi.