Moduł rdzeniowy czyli co z siecią internet. rejonu ul. Nektarowej?

Tzw. Moduł rdzeniowy – czyli co dalej z poprawą możliwości sieci światłowodowej rejonu ulicy Nektarowej?

W tej kończącej się kadencji Rady Gminy, jednym z tematów interwencyjnych, którym zajmowałem się była kwestia poprawy możliwości sieci światłowodowej rejonu ul. Nektarowej (Suchy Las północ, Grzybowe południe i Jelonek południe) obsługiwanej przez spółkę gminną GCI.

M.in. publikowaliśmy informacje o pracach instalacyjnych, które miały tę sytuacje poprawić – w grudniu https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2023/12/roboty-remontowe-w-grudniu-na-osiedlu/ a także w relacjach z sesji Rady Gminy https://osiedlegrzybowe.zlotniki.com/2024/03/ostatnia-sesja-rady-gminy/ .

Przypominając, Rada Gminy uchwaliła z początkiem 2023 roku w budżecie gminnym dodatkowe środki na realizację tzw. modułu rdzeniowego (narożnik Muchomorowa / Sowia) by – zgodnie z deklaracją spółki GCI – zwiększyć możliwości sieci teleinformatycznej wspomnianego rejonu. Roboty zostały zakończone z końcem ubiegłego roku; oczekiwaliśmy podania realnego terminu uruchomienia możliwości zwiększenia potencjału sieci internetowej dla tego rejonu.

Otrzymałem właśnie informacje z Urzędu Gminy, że zwiększenie możliwości sieci nastąpi do 30 czerwca br.

Jarosław Dudkiewicz, radny